KONST / Litografier / Färglitografi 9354337
nr 935 4337
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), Caféliv, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 42x56
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
måndag 19 januari 2015
kl 19:34:08
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund